Հայաստանի կինոգործիչները բաց են Ռուսաստանի հայերի միության հետ համագործակցության համար
Հայաստանի կինոգործիչների միությունում այսօր՝ մարտի 16-iին, տեղի է ունեցել «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոնի պատասխանատու Ավետ Ադոնցի և Կինոգործիչների միության նախագահ Հարություն Խաչատրյանի հանդիպումը: Քննարկվել են 2023 թվականի ընթացքում Ռուսաստանի հայերի միության և Հայաստանի կինոգործիչների միության համագործակցության ծրագրերը:
Հարություն Խաչատրյանը նշել է, որ Հայաստանի կինոգործիչները միշտ բաց են Ռուսաստանի հայերի միության հետ համագործակցության համար և նախանշեց մի շարք ուղղություններ, որտեղ այդ համագործակցությունն առավել արժեքավոր կլինի ոլորտի զարգացման համար:

Армянские кинематографисты открыты для сотрудничества с Союзом армян России
Сегодня, 16 марта, в Союзе кинематографистов Армении состоялась встреча руководителя аналитического центра «Араратский Альянс» Авета Адонца и президента Союза кинематографистов Арутюна Хачатряна. В ходе встречи были обсуждены программы сотрудничества Союза армян России и Союза кинематографистов Армении на 2023 год.
Арутюн Хачатрян отметил, что армянские кинематографисты всегда открыты для сотрудничества с Союзом армян России, и обозначил ряд направлений, где это сотрудничество будет наиболее ценным для развития данной отрасли.