Ռուսաստանի հայերի միության ներկայացուցիչներն այցելել են Բռնակոթի դպրոցականներին. տեսանյութեր
Ռուսաստանի հայերի միությունը շարունակում է իր ամանորյա ավանդական բարեգործական ակցիաները Հայաստանում: ՌՀՄ նախագահ Արա Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ արդեն մի շարք տոնական միջոցառումներ են կազմակերպվել Երևանում և Գյումրիում՝ Արցախից բռնի տեղահանված երեխաների համար:
Հունվարի 12-ին Ռուսաստանի հայերի միության ներկայացուցիչները, ՌՀՄ փոխնախագահ Ավետ Ադոնցի գլխավորությամբ, այցելեցին Սյունիքի մարզի Բռնակոթ համայնք՝ տոնական անակնկալ մատուցելով տեղի դպրոցականներին:
ՌՀՄ թիմին Բռնակոթի դպրոցականները դիմավորել են ավանդական աղ ու հացով, ներկայացրել իրենց հաջողություններն ու ձեռբերումները: Բռնակոթի դպրոցականները, ի պատիվ ՌՀՄ ներկայացուցիչների կազմակերպել էին գեղեցիկ ցերեկույթ միջոցառում՝ համեմված ասմունքով, երգ- երաժշտությամբ ու ջերմ ժպիտներով:
Ռուսաստանի հայերի միության փոխնախագահ Ավետ Ադոնցը Բռնակոթի դպրոցականներին փոխանցեց ՌՀՄ նախագահ Արա Աբրահամյանի ողջույնի խոսքերն ու ամանորյա մաղթանքները, իսկ 1-ից 4-րդ դասարանցիները նաև տոնական ծանրոց-նվերներ ստացան Ռուսաստանի հայերի միության կողմից:
Բռնակոթի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Հայարփի Սահակյանը շնորհակալություն հայտնեց ՌՀՄ նախագահ Արա Աբրահամյանին և փոխնախագահ Ավետ Ադոնցին այցելության և նվերների համար:

Представители Союза армян России посетили школьников села Брнакот (видео)
Союз армян России продолжает традиционные новогодние благотворительные акции в Армении. По инициативе президента Союза армян России Ара Абрамяна, для детей, вынужденных переселенцев из Арцаха, был организован ряд праздничных мероприятий в Ереване и Гюмри.
12 января представители Союза армян России во главе с вице-президентом САР по вопросам Армении Аветом Адонцем посетили село Брнакот Сюникской области, преподнеся приятный сюрприз местным школьникам.
Школьники Брнакота встретили представителей САР с хлебом и солью, представили свои успехи и достижения.
Вице-президент САР по вопросам Армении Авет Адонц передал теплые поздравления и новогодние пожелания от президента САР Ара Абрамяна. Учащиеся 1-4 классов получили рождественские подарки от Союза армян России.
Директор школы Айарпи Саакян поблагодарила президента САР Ара Абрамяна и вице-президента по вопросам Армении Авета Адонца.