Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավարը Փաշինյանին հոդորում է հեռանալ վարչապետի պաշտոնից
Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա ՀԱյաստանի վարչապետի պաշտոնից և չառաջադրվի հաջորդ ընտրություններում, հայտարարել է Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավար Արա Աբրահամյանը:
«Այդ մարդը վարչապետ չի կարող լինել: Եթե նա թեկուզ մի քիչ մտածում է հայ ժողովրդի մասին, պետք է հեռանա հենց հիմա: Դա նրա համար միակ ճիշտ որոշումը կլինի»,- կարծում է Աբրահամյանը:
Արա Աբրահամյանի կարծիքով՝ Փաշինյանը չի կատարել ընտրողներն տրված իր խոստումները:
«Կատարել է այնքան, ինչքան կարողացել է: Լավ թե վատ՝ պետք է սեղմել «կանգ» կոճակը»: Վերջ, ժողովրդին ասա. «Ներեցեք ինձ, ես չկարողացա կատարել իմ խոստումները, ամեն ինչ հակառակը ստացվեց: Ես, դրանից ելնելով, հեռանում եմ: Հեռանում եմ հիմա և այլևս չեմ մասնակցելու ընտրություններին: Թող ուրիշները մասնակցեն»,- նշել է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը:

Глава Союза армян России призвал Пашиняна уйти с поста премьера
Никол Пашинян должен уйти с поста премьер-министра Армении или не участвовать в следующих выборах, заявил РИА Новости глава САР Ара Абрамян.
"Этот человек не может быть премьер-министром. Если он хоть немножко думает об армянском народе, он должен прямо сейчас сказать: "Знаете что, раз так, я ухожу". Это единственное, что правильно будет для него", — считает глава союза.
По его мнению, Пашинян не выполнил обещаний перед избирателями.
"Сделал столько, сколько мог. Ну, хорошо или плохо, но нажимай "стоп", все, скажи народу: "Вы меня просите, вот я не мог cделать то, что я вам обещал, получилось точно наоборот, но вот я, исходя из этого, я хочу уходить". Или сейчас (уходить. — Прим. ред.), или вообще не участвовать в выборах. Пусть другие участвуют", — отметил Абрамян.